Bayer CapSeal kaitseb võltsitud taimekaitsevahendite eest

Bayer annetab andmeid ja ühendab jõud organisatsiooniga Quantified Planet, et toetada bioloogilise mitmekesisuse alast teadustööd

Avatud ligipääsuga põllumajandusandmete platvorm toetab teadustööd ja uuendusi

Bayer ja Rootsis Vaxholmis asuv mittetulundusorganisatsioon Quantified Planet on sõlminud litsentsi- ja koostöölepingu, mille kohaselt Bayer annetab ühiselt kogutud planeeti puudutavaid andmeid spetsiifiliste taimeliikide, kasvukohtade, leidumuse ning leviku kohta enam kui 70 riigist. Quantified Planet teeb andmed bioloogilist mitmekesisust puudutava teadustöö jaoks kättesaadavaks ning aitab sellega mõista kliimamuutusi ja nende mõju säästvale põllumajandusele.


Lisaks töötavad Bayer ja Quantified Planet koostöös välja mobiilirakendused kodanikuühiskonna (näiteks linnaelanike) kaasamiseks globaalsete probleemide lahendamisse (näiteks bioloogilise mitmekesisuse säilitamisse), kuna sellel on oluline roll ÜRO 2030. aasta tegevuskava säästva arengu eesmärkide ning sihtide saavutamisel. Esimesed tooted lastakse turule eeldatavalt 2018. aastal.


„Bioloogiline mitmekesisus tähendab elu meie planeedil. Rikkalikul ja mitmekülgsel looduslikul maailmal põhineb meie toidulaud ning mitmesugused majandustegevused, sealhulgas põllumajandus,“ ütles Bayeri digitaalpõllumajanduse valdkonna juht Tobias Menne. „Oleme koostöö üle Quantified Planetiga väga elevil. Oma andmeid annetades ja jagades saame panustada bioloogilise mitmekesisuse alasesse teadustöösse, et tuua kasu nii põllumajandusele kui ka kodanikuühiskonnale.“


„Oleme veendunud, et ettevõtetelt ning eraisikutelt saadud digitaalsed andmed suudavad aidata meil muuta sellel planeedil elamise viise,“ ütles Quantified Planeti tegevjuht ja kaasasutaja Maja Brisvall. „Kodanikuühiskonna ning eriti just linnades elavate noorte ja laste inspireerimine tasuta ning kergesti kättesaadavate uurimisandmete põhjal säästva arengu eesmärke uurima on uuenduslik lähenemine. Koos oma globaalse võrgustikuga Future Earth Network kaasame teadureid, kes analüüsivad Bayeri edastatud andmeid.“ Tänapäeval elab enam kui pool maailma rahvastikust linnapiirkondades. Sellist arengut saab tasakaalustada roheliste avalike ruumide säilitamise ja loomisega. Quantified Planeti andmeuurimisplatvorm pakub sellele projektile kõvasti tuge.


Säästva arengu eesmärkide edukas rakendamine ja saavutamine, eriti eesmärgi nr 11 (Säästvad linnad ja kogukonnad) ning nr 15 (Elu maismaal) puhul, nõuab kõikide kodanikuühiskonna liikmete, sh valitsuste, Quantified Planetiga sarnaste mittetulundusorganisatsioonide ning tööstusettevõtete ühist vastutust ja tegutsemist.


Teadusandmete ja teadustulemuste globaalse jagamise tugevdamine on oluline samm üleilmsete probleemide lahendamiseks (näiteks rahvastikukasv, kasvav vajadus toidu, sööda ja taastuvate toormaterjalide järele, põllumaa piiratus ning kliimamuutused). Bayer on veendunud, et digitaalpõllumajanduse eelised ei piirdu üksnes üleilmse põllumajanduse uuendamise ning nutikamate, tõhusamate ja säästvamate tehnoloogiate kasutamisega; digitaaltehnoloogiad võivad ka inimeste elukvaliteeti parandada, saavutada õiglast majanduskasvu ning kaitsta keskkonda.


Bayer: teadus parema elu nimel


Bayer on rahvusvaheline bioteaduste ettevõte, mille peamised tegevusalad on tervishoid ja põllumajandus. Selle tooted ja teenused on loodud inimesi aitama ning nende elukvaliteeti parandama. Samas soovib grupp luua väärtust uuenduste, kasvu ja kõrge tulupotentsiaali abil. Bayer on pühendunud jätkusuutliku arengu põhimõtetele ning tegutseb ühiskonnas sotsiaalselt ja eetiliselt vastutustundliku ettevõttena. Eelarveaastal 2016 pakkus grupp tööd umbes 115 200 inimesele ja teenis 46,8 miljardit eurot müügitulu. Kapitalikulud olid kokku 2,6 miljardit eurot, teadus- ja arenduskulutused 4,7 miljardit eurot. Need andmed hõlmavad ka kõrgtehnoloogilist polümeeriäri, mis paisati 6. oktoobril 2015 väärtpaberiturule eraldiseisva firma Covestro nime all. Rohkem infot aadressil www.bayer.com.